11.02.19r o godzinie 18.30 zostaliśmy zadysponowani do wystąpienia tlenku węgla w mieszkaniu na ul. Mickiewicza. Jeden zastęp OSP ZŁOCIENIEC W mieszkaniu nasze wskaźniki wskazywały 0ppm, lecz ostatni zapis na czujce która znajduje się w mieszkaniu i to ona zaalarmowała mieszkańców był 322ppm. 
Dowódca poprosił o Zespół Pogotowia Ratunkowego ponieważ w mieszkaniu znajdowały się dwie osoby dorosłe w tym kobieta w ciąży oraz 16 miesięczne dziecko. Po przebadaniu wszyscy mieszkańcy zostali w domu.

Podczas wypisywania dokumentów o zakazie użytkowania piecyka zostaliśmy zadysponowani do zadymienia w zakładzie fryzjerskim na ul.Armii Polskiej.

Po dojeździe i rozpoznaniu stwierdzono że w salonie fryzjerskim pali się sufit , ogień przepalił już strop i pożarem objęte jest również mieszkanie na piętrze budynku.
W mieszkaniu podczas pożaru przebywał 91-letni mieszkaniec który został ewakuowany na zewnątrz i została mu udzielona pierwsza pomoc przedmedyczna ze strony strażaków do czasu przybycia Pogotowia Ratunkowego, po przebadaniu została podjęta decyzja o zabraniu Pana do szpitala.

Do palących się pomieszczeń zostały wprowadzone dwie roty w aparatach ochrony dróg oddechowych i zostały podane dwa prądy wody w natarciu. Roty w środku miały również za zadanie przeszukanie obu lokali pod kątem możliwości przebywania osób trzecich.
Na całe szczęście nikogo w salonie jak i w mieszkaniu ratownicy nie znaleźli, lecz została zlokalizowana i wyniesiona na zewnątrz butla z gazem która była podłączona do piecyka.
W budynku został odłączony gaz oraz prąd.Zostały wezwanie dodatkowe siły i środki w postaci służb ratunkowych. Po opanowaniu pożaru zostały sprawdzone mieszkania przyległe do kamienicy w której wystąpił pożar, w jednym z takich mieszkań strażacy ustalili wystąpienie tlenku węgla.
Do kobiety która przebywała w tym mieszkaniu zostało zadysponowane Pogotowie Ratunkowe a po przebadaniu osoba pozostała na miejscu.

Straty materialne są bardzo duże, pożar strawił dużą części sufitu/podłogi pomiędzy parterem i piętrem budynku.
Spaleniu również uległ tapczan oraz częściowe wyposażenie w mieszkaniu jak i w salonie fryzjerskim.
Przyczyny pożaru zostaną ustalone przez odpowiednie służby.

W akcji udział brali:
2 x Ochotnicza Straż Pożarna Złocieniec
3 x Państwowa Straż Pożarna Drawsko Pom.
1 x Wsp Budowo / Wojskowa Straż Pożarna / Military Fire Brigade
2 x Pogotowie Ratunkowe
2 x Policja
1 x Pogotowie Gazowe,
Pogotowie Energetyczne


Tekst i zdjęcia: Adrian Rozpłoch, OSP Złocieniec.