Szczecińscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wywołał fałszywy alarm bombowy. 23 - latek wysłał wiadomość do jednej z uczelni znajdujących się na terenie naszego miasta, że podłożona jest bomba. Po sprawdzeniu budynku okazało się, że alarm był fałszywy. Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzut do którego się przyznał. Decyzją prokuratora trafił pod policyjny dozór. Za taki czyn grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna wysłał wiadomość do jednej z uczelni znajdujących się na terenie Szczecina o podłożonej bombie. Na miejsce zgłoszenia niezwłocznie skierowano służby ratunkowe.
Policyjni pirotechnicy szczegółowo sprawdzili budynek. Jak się okazało informacja, którą przekazał mężczyzna, była nieprawdziwa. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy fałszywego alarmu.

W tym czasie do jednego z komisariatów policji zgłosił się mężczyzna, który powiedział, że to on jest nadawcą wiadomości w sprawie bomby.
Wykonane przez funkcjonariuszy czynności i materiał dowodowy potwierdziły, że 23 – letni mieszkaniec Szczecina jest sprawcą fałszywego alarmu.Zatrzymanemu mężczyźnie policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Pogodno przedstawili zarzut, do którego się przyznał.

Prokuratur z Prokuratury Rejonowej Szczecin Zachód zastosował wobec 23 – latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za ten czyn grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.