Od 6 tygodni żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina realizują szkolenie poligonowe na obszarze wschodniej Polski, co wiąże się ze wzmożonym ruchem kolumn wojskowych. W najbliższych dniach (11 - 13 kwietnia br.) ruch transporterów będzie odbywać się na kierunku Białystok – Warszawa – Inowrocław - Szczecin (głównie po drogach ekspresowych S3 i S8, autostradach A1, A2 i A6, a także drogach krajowych 10, 22, 25 i 62), dlatego zwracamy się ze szczególnym apelem do wszystkich kierowców.

Biorąc pod uwagę fakt, iż bezpieczeństwo na drogach jest bardzo istotne, pragniemy poinformować, że w najbliższych dniach, głównie w godzinach nocnych i wczesno porannych na kierunku Białystok – Warszawa – Inowrocław - Szczecin będzie wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych.
Z tego powodu zwracamy się z apelem do wszystkich kierowców, aby nie nie wjeżdżać pomiędzy pojazdy kolumn wojskowych.Pamiętajcie, że wymuszając pierwszeństwo na kolumnie pojazdów ważących po 20 i więcej ton można stworzyć bardzo duże zagrożenie. Według żołnierzy 12 Brygady nie ma nic cenniejszego niż ludzkie zdrowie i życie, dlatego bardzo prosimy o dostosowanie się do tego apelu. Wszelkich dodatkowych informacji udziela oficer prasowy 12 Brygady Zmechanizowanej porucznik Błażej Łukaszewski.

Tekst i zdjęcie: por. Błażej Łukaszewski