Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak uważajmy na przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i zachowajmy ostrożność, tak aby wypoczynek nie był tragiczny w skutkach.

Niestety wczoraj wieczorem w powiecie drawskim utopił się 77-latek. Policjanci zaczęli poszukiwać mężczyznę, po informacji od zaniepokojonej rodziny. Z przekazanej relacji wynikało, że 77-latek wędkował na jeziorze Wielkie Dąbie. Po zakończeniu skontaktował się z rodziną, że za chwilę będzie wracał. Niestety nie powrócił do domu w spodziewanym czasie.

Policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu około 22.30. Po kilkugodzinnych poszukiwaniach odnaleźli miejsce, gdzie mężczyzna wędkował, a później w wodzie jego ciało. Okoliczności zdarzenia wskazują na to, że mężczyzna po zakończonym wędkowaniu rozebrał się, wszedł do wody i utonął.Policjanci apelują o rozwagę. Starajmy się korzystać z miejsc przeznaczonych do kąpieli, nigdy nie wchodźmy do wody, gdy jesteśmy sami, tylko w otoczeniu innych osób. Towarzyszący mogą udzielić pomocy w przypadku, gdy osoba korzystająca z kąpieli źle się poczuje.

W ubiegłym roku w naszym województwie utonęło 60 osób. 31 utonięć miało miejsce (od czerwca do sierpnia ) w sezonie letnim. W tym roku od stycznia do wczoraj utopiło się 7 osób (były to utonięcia nie związane z sezonem letnim).

Tekst: kom. Mirosława Rudzińska Zdjęcia: Tomasz Jasyk [Onet Express - Archiwum]