Już w środę 20 marca br. o godzinie 12:00 na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefy w Łobzie odbędzie się uroczystość symbolicznego wbicia pierwszej łopaty pod budowę hali produkcyjnej spółki Kentaur Production.

Generalny wykonawca CoBouw Polska Sp. z o. o. wybuduje halę o powierzchni blisko 6.800 m2. Kolorystycznie obiekt zostanie utrzymany w odcieniach szarości. Dwukondygnacyjna część socjalno-biurowa zostanie wyróżniona elewacją frontową w kolorze ciemnego grafitu, kontrastującą z jasnoszarym kolorem ścian hali. Budynek biurowy zyska ponadto reprezentacyjny i nowoczesny charakter dzięki zastosowaniu dużych przeszkleń. Wejście główne do obiektu zaakcentuje lekko wysunięty portal wykonany z cegły klinkierowej w kolorze grafitowym. Rozpoznawalność marki Inwestora zapewni logo umieszczone nad wejściem do biurowca oraz na elewacji hali.

Inwestycja warta 10 mln uzyskała 3.8 mln złotych dofinansowania od marszałka województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Gospodarka, Innowacje, Nowoczesne Technologie Tworzenie nowych miejsc pracy na obszarze Specjalnej Strefy Włączenia. Środki te pokryją koszty nabycia 5 tys.m2 działki pod nowy obiekt, ale także zrefundują wydatki związane z zakupem innowacyjnego wyposażenia oraz specjalistycznych maszyn.

Całość inwestycji zakończyć się powinna do końca 2019 roku. Docelowo zakład ma zatrudnić 100 osób.

Kentaur Production Sp. z o.o.
Głównym udziałowcem w spółce jest duńska firma KENTAUR A/S, która specjalizuje się w produkcji odzieży roboczej na rynek europejski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ - "Będzie praca nawet dla 100 osób?"