Gorąca linia

Masz ciekawą informację? Napisz!

Styl życia, ciekawostki

Pierwsze urodziny #FakeHuntera Polskiej Agencji Prasowej

2021-04-08 15:53

Dziś mija rok od powstania serwisu #FakeHunter, którego zespół podjął się trudnej walki z falą dezinformacji zalewającą przede wszystkim media społecznościowe.

Więcej

Ekolodzy: rowery dla dzieci za kilometry przejechane przez Polaków

2021-03-14 18:11

Akcję "Rower pomaga" zainaugurowała bielska fundacja ekologiczna Arka. Zdaniem jej prezesa Wojciecha Owczarza, ideą jest zachęcenie Polaków, by przesiedli się na bicykle. Za każdy przejechany 1 mln km sponsorzy ufundują rower dla domu dziecka lub organizacji społecznej.

Więcej

Morsowanie, biegi i oddawanie krwi. SKOK Chmielewskiego wspiera aktywność klientów w czasach pandemii

2021-03-05 15:21

Przedstawiciele SKOK-u im. Z. Chmielewskiego w Lublinie od lat aktywizują swoich klientów w zakresie budowania odporności i zdrowego trybu życia oraz regularnie współorganizują akcje oddawania krwi. Corocznej edycji wydarzenia „Lodowata krew z gorących serc” nie była w stanie przeszkodzić nawet pandemia koronawirusa.

Więcej

Niefiltrowana kawa szkodzi sercu

2021-02-20 10:15

Nasiona kawy zawierają kafestol - substancję, która znacznie podnosi poziom cholesterolu we krwi - ostrzegają naukowcy. Kafestol jest obecny głównie w nieprzefiltrowanej kawie parzonej np. po turecku, ale i w espresso

Więcej

MC: w sierpniu zniknie możliwość składania online wniosków o dowód osobisty

2021-02-18 14:45

W sierpniu zniknie możliwość składania online wniosków o dowód osobisty - poinformował we wtorek resort cyfryzacji. Zatem jeśli ktoś chce skorzystać z tej popularnej e-usługi, musi to zrobić do tego czasu.

Więcej

Sylvester Stallone wystawi na aukcji nóż, którego używał jako Rambo w filmie sprzed blisko 40 lat

2021-02-04 14:10

Hollywoodzki gwiazdor kina akcji zamierza sprzedać trzy noże ze swojej kolekcji. Wszystkie – jak zapowiedział - zaprojektowane do filmu „Rambo – Pierwsza Krew” z 1982 roku. Jeden z nich naprawdę był użyty w filmie.

Więcej

Psycholog: w razie spadku nastroju – nie szukajmy przyczyny np. w "Blue Monday"

2021-01-17 17:10

W razie spadku nastroju, szukajmy przyczyn w nas samych, a nie np. w informacjach dotyczących "Blue Monday" - sugeruje przed dniem, określanym jako najbardziej depresyjny w roku, psycholog ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach Justyna Soroka.

Więcej

Badania: nie ma górnej granicy ćwiczeń - im więcej, tym lepiej dla serca

2021-01-16 14:09

Nie ma górnej granicy bezpiecznych ćwiczeń fizycznych. Im jest ich więcej, tym lepiej dla serca i dla zdrowia – wynika z największych badań, jakie dotąd na ten temat przeprowadzono.

Więcej

Nowe perspektywy leczenia raka jajnika

2021-01-13 12:36

Od listopada 2020 r. pacjentki z zaawansowanym rakiem jajnika w Europie mogą być leczone nowym inhibitorem PARP, który poprawia rokowania wszystkich pacjentek, które odpowiedziały na chemioterapię pochodnymi platyny

Więcej

Pies terapeutyczny wspiera medyków zajmujących się pacjentami z COVID-19

2021-01-03 17:11

Personel medyczny zajmujący się pacjentami z COVID-19 w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie (Wielkopolskie) wspiera od niedawna pies terapeutyczny, siedemnastomiesięczny labrador Denver. To prawdopodobnie pierwsze tego typu przedsięwzięcie w kraju.

Więcej

Najnowsze komentarze

Dyliżansem do Kalisza Pomorskiego
Widać zasada małpy z brzytwą już dzi...
~Aneta
Dyliżansem do Kalisza Pomorskiego
Ostatnia sesja rady dostepna na YouTube,...
~Frodo