Gorąca linia

Masz ciekawą informację? Napisz!

Styl życia, ciekawostki

Psycholog: w razie spadku nastroju – nie szukajmy przyczyny np. w "Blue Monday"

2021-01-17 17:10

W razie spadku nastroju, szukajmy przyczyn w nas samych, a nie np. w informacjach dotyczących "Blue Monday" - sugeruje przed dniem, określanym jako najbardziej depresyjny w roku, psycholog ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach Justyna Soroka.

Więcej

Badania: nie ma górnej granicy ćwiczeń - im więcej, tym lepiej dla serca

2021-01-16 14:09

Nie ma górnej granicy bezpiecznych ćwiczeń fizycznych. Im jest ich więcej, tym lepiej dla serca i dla zdrowia – wynika z największych badań, jakie dotąd na ten temat przeprowadzono.

Więcej

Nowe perspektywy leczenia raka jajnika

2021-01-13 12:36

Od listopada 2020 r. pacjentki z zaawansowanym rakiem jajnika w Europie mogą być leczone nowym inhibitorem PARP, który poprawia rokowania wszystkich pacjentek, które odpowiedziały na chemioterapię pochodnymi platyny

Więcej

Pies terapeutyczny wspiera medyków zajmujących się pacjentami z COVID-19

2021-01-03 17:11

Personel medyczny zajmujący się pacjentami z COVID-19 w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie (Wielkopolskie) wspiera od niedawna pies terapeutyczny, siedemnastomiesięczny labrador Denver. To prawdopodobnie pierwsze tego typu przedsięwzięcie w kraju.

Więcej

Chcesz nauczyć dziecko empatii? Nie pozwól mu oglądać bajek

2020-12-27 13:17

Popularne filmy animowane dla dzieci nie uczą empatii. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Uniwersytetu w Bath i Uniwersytetu w Calgary, którzy przeanalizowali 16 popularnych bajek dla dzieci.

Więcej

Dobrowolność czy przymus - co lepsze w walce z pandemią?

2020-12-26 17:42

Niemieccy specjaliści sprawdzili, jak działa przymus i dobrowolna współpraca na motywację w kwestii przestrzegania różnego rodzaju obostrzeń związanych z pandemią. W wielu przypadkach nakazy szkodzą motywacji, czasami mogą jednak pomóc.

Więcej

PAŻP: testowy dron dostarczył paczki medyczne o połowę szybciej niż transport kołowy

2020-12-23 18:19

Testowy dron lecąc wydzielonym korytarzem powietrznym i z maksymalną prędkością do 90 km/h dostarczył paczki medyczne średnio o połowę szybciej niż transportem kołowym - poinformowała w środę Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP).

Więcej

PKO BP: sztuczna inteligencja wpływa na nasze życie na tyle, na ile jej pozwolimy

2020-12-22 17:34

Dzisiaj niemożliwe stało się faktem. Technologia dogania nas w zakresie analizy obrazu, komunikacji językowej, a nawet… tworzenia sztuki, czy wirtualnej rzeczywistości.

Więcej

MKiDN przygotowało świąteczny cykl "Boże Narodzenie - tradycje i zwyczaje"

2020-12-22 15:52

Religijność połączona z wiarą w zdarzenia nadprzyrodzone, kolędy i łamanie się opłatkiem, niezwykłe ozdoby i niecodzienne potrawy, sprawiają, że święta mają w Polsce wyjątkową aurę. Aby ją przybliżyć, MKiDN przygotowało świąteczny cykl "Boże Narodzenie - tradycje i zwyczaje”

Więcej

Koszulka Lewandowskiego na licytacji charytatywnej "Trójka pomaga"

2020-12-19 17:33

Przekazaną przez Roberta Lewandowskiego koszulkę z wygranego meczu Polska - Bośnia i Hercegowina z jego autografem będzie można m.in. wylicytować w niedzielę podczas aukcji charytatywnej "Trójka pomaga". Dochód z licytacji wesprze Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Więcej

Najnowsze komentarze

Dyliżansem do Kalisza Pomorskiego
Widać zasada małpy z brzytwą już dzi...
~Aneta
Dyliżansem do Kalisza Pomorskiego
Ostatnia sesja rady dostepna na YouTube,...
~Frodo