Świdwińscy policjanci zatrzymali 32-latka podejrzewanego o szereg kradzieży z włamaniem. Mężczyzna włamywał się do obiektów mieszczących się na terenie Świdwina i zabierał pozostawione tam przedmioty.

Podejrzany usłyszał zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności a prokurator zastosował wobec niego dozór policji.

W ostatnim czasie policjanci ze Świdwina otrzymywali zgłoszenia dotyczące włamań i kradzieży do obiektów mieszczących się na terenie miasta.

Analizą zgromadzonego materiału dowodowego w tych sprawach zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie. Podjęte przez nich działania, doprowadziły do wytypowania a następnie zatrzymania sprawcy.Funkcjonariusze ustalili, że 32 - latek ma na swoim koncie włamania do sklepu, samochodu oraz składu węgla. Łupem sprawcy padły kasetki z pieniędzmi, zestaw kluczy oraz alkohol i papierosy.

Łączna wartość start poniesionych przez właścicieli obiektów to kwota ponad czterech tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Tekst: asp. Katarzyna Kopacz