Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, zatrzymali 54 letnią kobietę, która samochodem osobowym wjechała w witrynę sklepu, a po jej uszkodzeniu, weszła do wnętrza monopolowego i dokonała kradzieży 1 butelki z alkoholem. Sprawczyni odpowie za przestępstwo kradzieży z włamaniem w związku z uszkodzeniem mienia za co grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 10. Biegły z zakresu badań retrospektywnych określi zawartość alkoholu i środków psychotropowych we krwi u 54 latki.

Do zdarzenia doszło w nocy około godziny 3.30 na terenie miasta, w jednym ze sklepów monopolowych.

54 letnia kobieta samochodem osobowym wjechała w witrynę sklepu, powodując jej rozbicie, oraz cześć ściany przedniej. Po czym wysiadła z auta i weszła do wnętrza sklepu, gdzie dokonała kradzieży 1 butelki z alkoholem. Następnie wsiadła do samochodu i odjechała. Ponadto podczas tego zdarzenia kobieta uszkodziła inny samochód osobowy zaparkowany nieopodal sklepu.54 latka została zatrzymana w miejscu zamieszkania. Przybyłym na miejsce policjantom powiedziała, że pojechała do miasta po alkohol i papierosy. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ona prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wczoraj usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem w związku z uszkodzeniem mienia za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Powołany biegły z zakresu badań retrospektywnych określi zawartość alkoholu i środków psychotropowych we krwi kobiety.

Straty powstałe w wyniku tego zdarzenia oszacowano na kwotę około 20. 000 złotych.