Wczoraj po godz. 23 stargardzcy policjanci na jednej z ulic naszego miasta zauważyli pojazd, którego kierujący nie stosował się do przepisów ruchu drogowego i jechał pod prąd. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać do kontroli volkswagena. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawali kierującemu polecenia do zatrzymania.

Mężczyzna zatrzymał się i zaczął wycofywać. Gdy funkcjonariusze chcieli do niego podejść ruszył z impetem w ich stronę, zmuszając jednego z mundurowych do odskoczenia na chodnik , aby nie zostać potrąconym. Następnie kierujący volkswagenem zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg informując o całym zdarzeniu dyżurnego stargardzkiej policji, a także pozostałe patrole, które włączyły się do pościgu.

23- latek wielokrotnie podczas ucieczki zajeżdżał drogę radiowozom, nie stosował się do wydawanych poleceń w postaci sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych w celu zatrzymania pojazdu i z dużą prędkością jechał w kierunku ul. Most Kamienny, gdzie ominął jedną z blokad.Do zatrzymania doszło w rejonie ul. Żwirki i Wigury w Stargardzie. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Wstępne badanie wykazało, że prowadził pojazd będąc pod działaniem marihuany.
Ponadto podczas kontroli policjanci ujawnili przy nim ponad 1 gram marihuany. Kierowca volkswagena został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Stracił już prawo jazdy. Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenia odpowie przed sądem.

Tekst: podkom. Krzysztof Wojsznarowicz Zdjęcie: Tomasz Jasyk [Onet Express]