Niestety po raz kolejny policjanci otrzymali zgłoszenie, że 87-latek z Koszalina został okradziony przez dwie kobiety, które podawały się za pracownice ZUS. Seniorowi skradziono pieniądze w kwocie 27 tysięcy złotych.

Wczoraj oszukany został 87-latek z Koszalina. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że do jego mieszkania zapukały dwie kobiety, które przedstawiły się jako pracownice Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Kobiety poinformowały seniora, że przeprowadzą badanie odnośnie jego ogólnego stanu zdrowia oraz zmierzą ciśnienie. W trakcie, gdy jedna z kobiet odwracał uwagę 87-latka, druga przeszukiwała szafkę, z której ukradła seniorowi 27 tysięcy złotych.

Po raz kolejny koszalińscy policjanci apelują o ostrożność.Nie wpuszczaj do domu nieznanych Ci osób. Poproś rodzinę o wyposażenie drzwi w wizjer i blokadę w postaci łańcucha.

Nigdy, pod żadnym pozorem nie powierzaj swoich pieniędzy obcym osobom. Nie pokazujmy ostatnich odcinków rent czy emerytur, nie informujmy również o stanie majątkowym, nie rozmieniajmy pieniędzy, ani nie zgadzajmy się na przechowanie jakichkolwiek przedmiotów pod zastaw pożyczki.

Najlepszym miejscem przechowywania pieniędzy jest konto bankowe. Nie trzymaj dużych sum gotówki w domu, takie miejsca ukrycia pieniędzy jak szafka z bielizną, skrytka pod materacem, puszka po kawie czy schowanie pieniędzy pomiędzy kartki książki, nie uchronią Twoich pieniędzy przed złodziejem. Apelujemy do rodzin i bliskich, osób starszych – zadbajcie Państwo o bezpieczeństwo seniorów.Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowoduje, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa.

W przypadku, kiedy podejrzewamy, że ktoś próbuje nas oszukać zaleca się kontakt z Policją pod nr telefonu 112.