Wspólne działania funkcjonariuszy CBŚP i Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku mające na celu zwalczanie i ograniczanie przestępczości narkotykowej pozwoliły zlikwidować kolejną nielegalną plantację konopi indyjskich na terenie powiatu szczecineckiego. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 143 nielegalnych krzewów wraz z sprzętem służącym do ich uprawy.

W związku ze sprawą zatrzymano 3 mężczyzn. Funkcjonariusze CBŚP ustalili, że na terenie powiatu szczecineckiego w pomieszczeniach gospodarczych prowadzona jest nielegalna uprawa konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Szczecina w wieku 55-63 lat.

Wskutek wspólnych działań z kryminalnymi ze Szczecinka policjanci łącznie zabezpieczyli 143 krzewy, których posiadanie zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani jest zabroniona.
W pomieszczeniach gospodarczych, które zostały przystosowane do masowej uprawy, sprawcy nielegalnie pobierali prąd, który zasilał wszystkie urządzenia, takie jak lampy grzewcze, wentylatory, nadmuchy i itp.

W minioną niedzielę sąd zastosował wobec 63-letniego mieszkańca Szczecina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Jeszcze dziś zapadnie decyzja co do aresztowania drugiego z zatrzymanych. Za popełnione przestępstwo może im grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.