Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zatrzymali dokument prawo jazdy kierującemu, który przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci działający w grupie ,,SPEED” nieustanie realizują zadania, w zakresie bezpieczeństwa osób podróżujących po drogach powiatu choszczeńskiego, a w szczególności polegające na ujawnianiu kierujących, którzy swoim zachowaniem rażąco naruszają obowiązujące przepisy dotyczące przekraczania prędkości w obszarze zabudowanym.

W minioną sobotę na ulicy Władysława Jagiełły w Choszcznie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi jadący z prędkością 125 km/h.

Kierowca 34-letni mieszkaniec powiatu choszczeńskiego przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km.

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i punktami karnymi dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy.Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy.

Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy.

Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 - miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy.

Kolejny raz kiedy kierujący zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.