AKTUALIZACJA - 02.04.2020r.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia w dniu dzisiejszym z powodu koronawirusa zmarł 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie.

W Polsce odnotowano dotąd 2692 przypadki zakażenia COVID-19. W sumie zmarło 51 osób.


Pierwsza ofiara koronawirusa.

Szpital Wojewódzki w Koszalinie poinformował o śmierci starszego mężczyzny z powiatu białogardzkiego. Jego stan był ciężki, przebywał na Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii. W ostatnich godzinach był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej.

Jak przekazał rzecznik prasowy koszalińskiego szpitala - bezpośrednim powodem śmierci było ciężkie wirusowe zapalenie płuc, prawdopodobnie o etiologii COVID-19. Mężczyzna z powiatu białogardzkiego przebywał w szpitalu ze względu na prawdopodobne zakażenie koronawirusem, co oznacza, że występowały objawy kliniczne, jednak wynik badania był niejednoznaczny. Pacjent miał również kontakt z osobą, u której potwierdzono zachorowanie na COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia

Mamy 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego.