Zarząd Dino Polska 6 czerwca 2019 r. podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia budowy nowego centrum dystrybucyjnego w miejscowości Łobez, w województwie zachodniopomorskim. Dino posiada już wszystkie niezbędne pozwolenia i decyzję do rozpoczęcia budowy.

Zarząd Dino Polska 6 czerwca 2019 r. podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia budowy nowego centrum dystrybucyjnego w miejscowości Łobez, w województwie zachodniopomorskim.
Dino posiada już wszystkie niezbędne pozwolenia i decyzję do rozpoczęcia budowy. Inwestycja będzie polegała na kompleksowej budowie i wyposażeniu m.in. mroźni, chłodni, magazynów z kontrolowaną temperaturą, magazynu suchego oraz części socjalno-biurowych wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi i miejscami parkingowymi.

- Planowana łączna powierzchnia magazynowa wyniesie 43,5 tys. metrów kwadratowych. Szacowany łączny koszt inwestycji wyniesie około 80 mln PLN (netto) i zostanie sfinansowany ze środków własnych Spółki oraz z kredytów bankowych. Celem nowego centrum dystrybucyjnego będzie obsługa dostaw towarów do rosnącej liczby sklepów Dino i wsparcie dalszej ekspansji geograficznej sieci – podało Dino.Spółka oczekuje, że inwestycja zakończy się w drugim kwartale 2020 r.


Czytaj również - "Dino kupiło działkę pod centrum dystrybucyjne w łobeskiej strefie ekonomicznej. "