Skuteczna praca policjantów wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Łobzie doprowadziła do ustalenia a następnie zatrzymania 20-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu łobeskiego, który posiadał prawie 24 gram suszu roślinnego marihuany.

Dzięki podjętym w ostatnim czasie działaniom, dnia 29 maja w godzinach popołudniowych policjanci zatrzymali 20 letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu łobeskiego, który w swoim samochodzie posiadał prawie 24 gram suszu roślinnego marihuany.

W ramach prowadzonych czynności funkcjonariusze dokonali również przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do mężczyzny, w których odnaleziono szklaną fajkę służącą do palenia marihuany.
Mężczyzna został zatrzymany, złożył obszerne wyjaśnienia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów posiadania znacznej ilości środka odurzającego w postaci suszu roślinnego marihuany, jej sprzedaży oraz udzielania odpłatnie i nieodpłatnie innym osobom.Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Łobzie o zastosowaniu środków zapobiegawczych wobec mężczyzny Prokurator Rejonowy w Łobzie zastosował dozór policji wraz z poręczeniem majątkowym.

Za popełnione czyny mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, jednak o ostatecznym wymiarze kary zdecyduje Sąd.