W poniedziałkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej numer 162 ma trasie Sławoborze - Słowenkowo doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego.

Z relacji świadków wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Ford poruszał się drogą publiczną przysłowiowym wężykiem, od krawędzi jezdni do jej osi. Kierujący miał wyraźne problemy z utrzymaniem toru jazdy co dało podstawę, iż może znajdować się po wpływem alkoholu. Zachowanie to wzbudziło czujność mieszkańca Kołobrzegu i Słowenkowa, który udaremnili dalszą jazdę kierującemu poprzez zabranie kluczyków od pojazdu oraz ujęcia obywatelskiego.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili przypuszczenia gdzie wynik, pokazał w organizmie 54-latka mieszkańca Piły, ponad trzy promile alkoholu.Nieodpowiedzialny kierowca w trybie przyśpieszonym odpowiedział przed Sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Sędzia uznał go winnym zarzucanego mu czynu i wymierzył karę czterech lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 10.000 zł.

W dalszym ciągu nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem na drogach. Nie dajmy przyzwolenia na jazdę na „podwójnym gazie”.

Tekst: asp. Katarzyna Kopacz