Żołnierze Żandarmerii Wojskowej 18 maja uczestniczyli w poszukiwaniach dwóch mężczyzn, którzy najprawdopodobniej wypadli za burtę motorówki w okolicach Jeziora Nowowarpieńskiego.

W niedzielę około godziny 20 Policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu dwóch młodych ludzi, którzy w niedzielę popłynęli wynajętą łódką do sklepu. Z policyjnych ustaleń wynikało, że byli tam widziani, jednak w drodze powrotnej ślad po nich zaginął. Służby ratownicze odnalazły w okolicy Nowego Warpna obróconą dnem łódkę i kurtkę jednego z mężczyzn.

Na apel o pomoc niezwłocznie odpowiedzieli dysponujący łodziami typu RIB żołnierze z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie, którzy przebywają w Świnoujściu w związku z udzielaniem wsparcia Straży Granicznej.W akcję zaangażowane były również jednostki SAR i WOPR, a także Policja, Straż Graniczna i Straż Pożarna. Poszukiwania prowadzone były z wody z użyciem sonaru oraz z powietrza za pomocą drona. Dodatkowo okolice brzegu jeziora przeszukiwane były przez policyjnych przewodników z psami tropiącymi.

Tekst: st. chor. sztab. Tomasz Graczyk