Policjanci z drogówki wałeckiej komendy, zatrzymali do kontroli drogowej 35 letniego kierowcę ciężarówki, który podczas manewru wyprzedzania innych pojazdów stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nieodpowiedzialny kierowca popełnione wykroczenie drogowe rozpoczął na skrzyżowaniu i kontynuował na linii podwójnej ciągłej. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy dokument prawa jazdy i skierowali sprawę do sądu.

Na drodze krajowej K10 w miejscowości Piecnik, około godziny 19. 30 policjanci z drogówki wałeckiej komendy poruszający się nieoznakowanym radiowozem, wyposażonym w wideorejestrator, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu ciężarowego, który stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.35 letni kierowca w trakcie jazdy rozpoczął manewr wyprzedzania dwóch ciężarówek już na skrzyżowaniu dróg i kontynuował na linii podwójnej ciągłej. Swoim zachowaniem zmusił innego kierowcę ciężarówki, jadącego z przeciwnego kierunku do gwałtownego hamowania i zjechania pojazdem na pobocze.

Linia podwójna ciągła, którą zlekceważył 35 latek, wyznaczona jest w tym miejscu z uwagi na znajdujący się tam niebezpieczny zakręt w prawo.
Kierowca swoje zachowanie tłumaczył policjantom, uskarżaniem się na kierowców których wyprzedzał, tym że nie zostawili mu miejsca między pojazdami aby mógł się „schować”.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy dokument prawa jazdy i skierowali wniosek do sądu o ukaranie. Za popełnione wykroczenie drogowe Sąd może orzec grzywnę i zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do lat 3.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.