Policjanci z Wałcza zatrzymali 38 letnia kierującą, która będąc w stanie nietrzeźwości wsiadła za kierownicę osobowego peugota i uderzyła w budynek mieszkalny o zabudowie bliźniaczej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Sprawczyni odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie niebezpieczeństwa powszechnego tj. zawalenia się budowli.

Dom wyłączony został z użytkowania z uwagi na duże uszkodzenia.

Około godziny 4.20 policjanci jednostki Policji w Wałczu zostali powiadomieni o zdarzeniu na krajowej „dziesiątce” w miejscowości Lubno gm. Wałcz, gdzie 38 letnia kierująca samochodem osobowym marki peugot straciła panowanie nad pojazdem i czołowo uderzyła w budynek mieszkalny o zabudowie bliźniaczej.

Jak się okazało kierująca była nietrzeźwa. Urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości pokazało wynik ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kobieta została zatrzymana.W chili zdarzenia w uszkodzonej części budynku przebywała jedna osoba pokrzywdzona tj. mężczyzna, a w drugiej części domu rodzina z dwóją dzieci. Na szczęście nikomu nic się nie stało, jak i sprawczyni tego zdarzenia.

Z uwagi na znaczne uszkodzenia decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego budynek został wyłączony z użytkowania.

Teraz policjanci prowadzą czynności w niezbędnym zakresie: zabezpieczyli ślady, dowody na miejscu zdarzenia, będą przesłuchiwać świadków, osoby pokrzywdzone...

38 latka wstępnie odpowie za spowodowanie niebezpieczeństwa powszechnego tj. zawalenia się budowli za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, jeśli działanie sprawcy było nieumyślne jest to kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz prowadzenie pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości.

Sprawczyni wyjaśniła policjantom, iż wypiła butelkę szampana, wsiadła do auta i pojechała w stronę Wałcza.

Policjanci apelują o rozwagę!