24 października 2019r. w Domu Pomocy Społecznej w Darskowie odbył się I Turniej Gry w BINGO zorganizowany przez grupę nieformalną z Darskowa w ramach programu Społecznik 2019-2021.

W turnieju wzięli udział mieszkańcy DPSu, uczestnicy Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy z Drawska Pomorskiego oraz ze Złocieńca, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Czaplinka, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Wolborza, Sulejowa i Ręczna, przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Złocieńca oraz młodzież z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej z Drawska Pomorskiego.

Celem projektu było rozpowszechnianie wśród osób starszych, niepełnosprawnych oraz przewlekle psychicznie chorych alternatywnych form spędzania czasu wolnego, rozbudzenie pasji, aktywizacja społeczna oraz ochrona zdrowia psychicznego poprzez interakcję z drugim człowiekiem.Gra w BINGO polepsza koncentrację, poprawia refleks, ćwiczy pamięć i spostrzegawczość, a oprócz tego jest doskonałą okazją do dobrej zabawy w grupie.

I Turniej Gry w BINGO przyniósł nam wiele radości w atmosferze zdrowej rywalizacji. Po pierwszej turze wyłoniło się 10 osób, które przeszły do ścisłego finału.

I miejsce – Pan Władysław Uniwersytet Trzeciego Wieku Złocieniec
II miejsce – Pan Zdzisław Dom Pomocy Społecznej Darskowo
III miejsce – Pan Mateusz PDDS Złocieniec

Tekst i zdjęcia: Dorota Walkiewicz