Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali 57- letnią mieszkankę gminy Wałcz, podejrzaną o zabójstwo.

Do zdarzenia, doszło kilka dni temu, podczas imprezy zakrapianej alkoholem.

W prokuraturze kobieta usłyszała zarzut zabójstwa. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych. Dyżurny jednostki w Wałczu otrzymał zgłoszenie o tym, że w jedynym z mieszkań w gminie Wałcz, prawdopodobnie doszło do śmierci mężczyzny.
Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu znaleźli ciało 58-letniego mężczyzny. W mieszkaniu przebywała 57-latka.Ze wstępnych ustaleń wynikało, że chwilę wcześniej, w lokalu doszło między nimi do awantury podczas spożywania alkoholu.
Podejrzana kobieta została zatrzymana. Prokuratura Rejonowa w Wałczu wszczęła śledztwo. Przyczyną śmierci mężczyzny było uderzenie ostrym narzędziem w okolice klatki piersiowej.

Sąd Rejonowy w Wałczu na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec 57 -latki środek zapobiegawczy, w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.