Artykuły

Dobrowolność czy przymus - co lepsze w walce z pandemią?

2020-12-26 17:42

Niemieccy specjaliści sprawdzili, jak działa przymus i dobrowolna współpraca na motywację w kwestii przestrzegania różnego rodzaju obostrzeń związanych z pandemią. W wielu przypadkach nakazy szkodzą motywacji, czasami mogą jednak pomóc.

Więcej

Komendant Główny Policji o protestach: zatrzymano blisko 80 osób; prowadzonych jest ponad 100 postępowań ws. dewastacji

2020-10-29 19:55

Policjanci bezwzględnie reagują w przypadku ewidentnego łamania prawa. Mówię tu o skandalicznych atakach na obiekty kościelne - powiedział w czwartek Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk.

Więcej

Sieci handlowe wydłużają godziny otwarcia w związku z nowymi obostrzeniami

2020-10-17 09:55

Sieci handlowe zmieniają godziny otwarcia w związku z nowymi obostrzeniami dot. pandemii koronawirusa. Część marketów pracuje dłużej, a wybrane placówki są czynne całą dobę.

Więcej

CBOS: gospodarcze efekty epidemii nie przełożyły się na poziom życia

2020-10-09 17:43

W ciągu ostatniego pół roku wzrósł odsetek respondentów, deklarujących średni poziom życia - wynika z badania CBOS. Według Centrum, ograniczenia gospodarcze związane z epidemią nie przełożyły się - jak dotąd - wyraźnie na poziom życia Polaków.

Więcej

Wojska Obrony Terytorialnę obchodzą swoje święto

2020-09-27 16:56

Podstawowym zadaniem WOT w czasie pokoju jest niesienie pomocy poszkodowanym w wyniku klęsk żywiołowych i tak się dzieje - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas obchodów święta Wojsk Obrony Terytorialnej

Więcej

Rowerem przez „zieloną granicę” z pominięciem kontroli sanitarnej

2020-04-15 10:16

Od dnia wprowadzenia obostrzeń związanych z epidemią COVID-19 część przejść granicznych została całkowicie zamknięta, na kilku przejazd odbywa się po odbyciu kontroli. Zakazane jest również przekraczanie granic w pozostałych miejscach.

Więcej

Obowiązkowe lekcje w soboty? MEN dementuje

2018-12-30 14:08

„W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi projektu rozporządzenia w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli informujemy, że nie ma i nie będzie konieczności organizowania obowiązkowych lekcji w soboty. Informacja o takim rozwiązaniu jest celowym wprowadzaniem rodziców w błąd i nieuzasadnioną próbą wywołania niepokoju”

Więcej

Najnowsze komentarze

Dyliżansem do Kalisza Pomorskiego
Widać zasada małpy z brzytwą już dzi...
~Aneta
Dyliżansem do Kalisza Pomorskiego
Ostatnia sesja rady dostepna na YouTube,...
~Frodo