Z pierwsze informacji wynika że pięć osób nie żyje, a jedna jest ciężko ranna. To tragiczny bilans pożaru w escape roomie przy ulicy Piłsudskiego w Koszalinie.

Pożar wybuch w tzw. escape roomie (pokoju zagadek) tam znaleziono wszystkie ofiary. Jedna dorosła i cztery nieletnie. Kolejna osoba jest ranna.

Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

Escape room to nowy pomysł na zabawę ze znajomymi. Gra polega na tym, by wydostać się z zamkniętego pokoju pełnego zagadek. Drużyny mają na to tylko godzinę.

Aktualizacja

Ofiary to kobieta i cztery nastolatki w wieku od 15-20 lat. W chwili przyjazdu pierwszych jednostek na miejsce pożaru ogień opanował już wszystkie pomieszczenia na parterze i wychodził na zewnątrz.

Z budynku udało się wydostać jednej osobie.
Mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala - informuje Tomasz Kubiak z Państwowej Straży Pożarnej.

Aktualizacja

Przyczyną tragicznego pożaru w escape roomie był najprawdopodobniej gaz. Ze wstępnych ustaleń prokuratury wynika, że wybuchł on w poczekalni.
Nastolatki zmarły w wyniku zatrucia tlenkiem węgla.

Straż pożarna podała, że w escape roomie w Koszalinie było "wiele zaniedbań". Urządzenia grzewcze znajdowały się zbyt blisko materiałów łatwopalnych, a instalacje elektryczne były prowizoryczne. Nie było drogi ewakuacji.

W sprawie śmierci pięciu nastolatek w escape roomie zatrzymano 28-letniego mieszkańca Wielkopolski. Zatrzymany miał urządzać pokój zagadek, który spłonął. W niedzielę mężczyzna zostanie przesłuchany przez Prokuraturę.

Aktualizacja

Sąd Rejonowy w Koszalinie zdecydował o najsurowszym środku zapobiegawczym wobec mężczyzny podejrzanego w sprawie piątkowego, tragicznego w skutkach pożaru.
Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Po tragicznym pożarze w dniu 4 stycznia br. Prokuratura Okręgowa w Koszalinie wszczęła śledztwo. W jego toku policjanci zatrzymali 28-latka z woj. wielkopolskiego, który usłyszał zarzuty. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Od momentu zgłoszenia zdarzenia zachodniopomorscy policjanci z KMP w Koszalinie i KWP w Szczecinie, nieprzerwanie pracują nad ustaleniami i gromadzeniem materiału procesowego, który niezbędny jest do zbadania przyczyn tragedii.

W sprawie zatrzymania podejrzanego współpracowaliśmy z funkcjonariuszami z Wielkopolski.

28-latek w Prokuraturze Okręgowej w Koszalinie usłyszał zarzut umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru, czym nieumyślnie miał doprowadzić do śmierci osób, które zginęły w pożarze.