W środę 22 maja w nocy policjanci z Gryfic zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autokaru. Mężczyzna miał jechać z dziećmi na wycieczkę do Warszawy. 41-latek trafił do policyjnego aresztu i w trybie przyspieszonym stanął przed Sądem Rejonowym w Gryficach.

W środę w nocy funkcjonariusze policji udali się na planowaną kontrolę autokaru wiozącego dzieci jednej ze szkół na wycieczkę do Warszawy.
Po przybyciu na miejsce w trakcie prowadzonej kontroli okazało się, że kierowca autokaru, 41-letni mieszkaniec Gminy Trzebiatów znajduje się w stanie nietrzeźwości.
Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie 0,72 promila alkoholu. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi zatrzymali również jego dokument prawa jazdy.41-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości a Sąd Rejonowy w Gryficach w trybie przyspieszonym, wymierzył mu karę jednego roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych i zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres 3 lat.
Mężczyzna będzie musiał również zapłacić wysokie świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także pokryć koszty postępowania sądowego.

W dalszą drogę uczestnicy wycieczki udali się z trzeźwym kierowcą.

Tekst: podkom. Zbigniew Frąckiewicz